Ana Sayfa Ekonomi 2 Mart 2023 25 Görüntüleme

Türkiye İMSAD’ın yeni periyot lideri yine Tayfun Küçükoğlu oldu

Türkiye İMSAD İdare Şurası Lideri Tayfun Küçükoğlu: “Ülkemize ve bölümümüze daha yüksek yarar sağlayacağız”

İnşaat gereci dalının çatı kuruluşu Türkiye İMSAD’ın 38. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda, yeni idare belirlendi. Türkiye İMSAD’ın yeni periyodunun birinci İdare Heyeti toplantısında, İdare Şurası Başkanlığı’na oy birliğiyle tekrar Tayfun Küçükoğlu seçildi. Uzun yıllar idare heyetlerinde misyon aldıktan sonra üst üste ikinci sefer Türkiye İMSAD İdare Konseyi Lideri seçilen Tayfun Küçükoğlu, “Önümüzdeki periyotta de kesim içi artan uyumumuz ile daima bir arada ülkemize ve dalımıza daha yüksek yarar sağlayacağız” dedi.

Türkiye İnşaat Gereci Sanayicileri Derneği’nin (Türkiye İMSAD) 38. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda 2023-2026 dönemini kapsayan 3 yıl için vazife yapacak idare ve kontrol heyetleri belirlendi. 28 Şubat 2023’te Limak Eurasia Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda, Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, üst üste ikinci kez Türkiye İMSAD İdare Heyeti Başkanlığı’na seçildi.

“Türkiye İMSAD olarak kalıcı ve örnek tesir yaratacak projeler için çalışıyoruz”

38. Olağan Seçimli Genel Kurul’un açılış konuşmasında, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 vilayetimizde büyük acılara neden olan sarsıntılardan ötürü hüznünü lisana getiren Türkiye İMSAD İdare Konseyi Lideri Tayfun Küçükoğlu, “Maalesef acımız ve kaybımız çok büyük, yaralarımız çok derin. Sarsıntının birinci gününden bu yana ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımız yardım seferberliği için tek yürek oldu. Ülkemize has eşi gibisi olmayan Çanakkale ruhunu ve dayanışma şuurunu bir sefer daha yaşadık. Emsalsiz yardımlaşma gücümüz ile yaralarımızı daima birlikte saracağımıza eminim. Türkiye İMSAD olarak sarsıntının birinci gününden itibaren yardımların muhtaçlık noktalarına tek elden ulaştırılması için TOBB, TÜSİAD, Sanayi Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumla bağlantı halindeyiz. Bu kurumlardan ve derneklerimizden gelen talepleri, ilgili eser kümelerindeki üyelerimize ulaştırıyor, gereken ilişkileri ve uyumu sağlıyoruz. Üyelerimizin bölgede yer alan bayi ağları ve saha grupları vasıtasıyla bize ulaşan bilgileri ve muhtaçlıkları gereken mercilere iletmek için çalışmalar yürütüyoruz. Seferberlik seviyesinde dayanak sağlayan tüm üyelerimize minnettarım. Türkiye İMSAD olarak kalıcı ve örnek tesir yaratacak projeler için çalışıyor ve güçlerimizi birleştireceğimize inanıyorum. Cumhuriyet tarihimizin en büyük afetlerinden biri olan sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

“Yüksek dayanışma şuuru ile dalımızın muhtaçlıkları karşılayacağına eminim”

Deprem güvenliği şuurunu, farkındalığı tespit etmek ve geliştirme stratejilerini belirlemek ismine uzun vadeli bir seferberlik başlatılması gerektiğini söz eden Tayfun Küçükoğlu ilk amacın zelzele yaralarını sarmak olduğunun altını çizdi ve kelamlarına şöyle devam etti: “Kurtarma kademesinden sonra süreksiz barınma oluşturma ve kalıcı çağdaş hayat şartlarının planlanması süreci için tüm ülke olarak seferberlik halindeyizTürkiye İMSAD olarak yıllardır sarsıntı felaketine karşı atılması gereken adımlara dair birçok çalışma yaptık ve raporlar yayımladık. Kamu ve medya temaslarımızda bu bahislere dikkat çektik. Lakin biliyoruz ki bunlar bugünden yarına uygulanacak tahliller değil. Sarsıntı konusunda topyekûn bir seferberliğe muhtaçlığımız var. Sarsıntı güvenliği şuurumuzun gelişimini orta ve uzun vadeli kalıcı önlemler için değerli görüyoruz. Gereksinim yoksa uğraş olmaz. Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı’nın Güç Verimliliği Şuur Endeksi gibisi bir usulle zelzele güvenliği şuurunun farkındalık ve davranışa dönüşme boyutunu tespit etmemiz ve geliştirme stratejilerini belirlemek ismine uzun vadeli bir seferberliği başlatmamız gerekiyor. Fakat öncelikli amacımız sarsıntının yaralarını sarmak. Şu anda kurtarma basamağından sonra süreksiz barınma oluşturma ve kalıcı çağdaş ömür şartlarının planlanması süreci içindeyiz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı datalarına nazaran birinci etapta 270 binin üzerinde yıkık, ağır hasarlı yapı bulunuyor. Artçı sarsıntılar ve mutlaklaşan tespitler tesiri ile kalıcı konut sayısı yükselebilir. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın planladığı çağdaş hayat nitelikleri ile tasarlanan kalıcı konut oluşturma seferberliği üniversal boyutta büyüktür. İnşaat sanayimiz kalıcı, çağdaş ömür konutlarının oluşturulması için gereksinim duyulan materyalleri üretme potansiyeline sahiptir. Burada kritik olan faktör gereç cinsi, ölçüsü ve gereksinim vaktinin uyumu olacaktır. Hedefimiz uyumun ülkü düzeyde oluşmasını sağlamaktır. Yüksek dayanışma şuuru ile dalımızın muhtaçlıkları karşılayacağına eminim.” 

Deprem sonrası iktisat ve inşaat bölümü öngörüleri aktarıldı

Türkiye İMSAD İktisat Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel; 38. Olağan Seçimli Genel Kurul’da “Türkiye İktisadı ve İnşaat Dalında 2023 Öngörüleri” başlıklı bir sunum yaptı. Türkiye’nin ve bölümün 2022 yılına ait bilgilerin yer aldığı sunumda inşaat dalı büyümesi, inşaat harcamaları ve inşaat materyalleri pazarına ait sayılar iştirakçi üyeler ile paylaşıldı. Ayrıyeten sunumda; yaşanılan elim sarsıntı öncesi ekonomik gelişmeler ve inşaat dalı için 2023 öngörülerin paylaşılmasının yanı sıra zelzele sonrası iktisat ve inşaat dalı öngörüleri de aktarıldı.

 “Geleceğin getireceklerini vaktinde anlamalı, idrak etmeliyiz”

38. Olağan Seçimli Genel Konsey sonrası gerçekleşen birinci İdare Kurulu’nda oybirliği ile tekrar İdare Konseyi Başkanlığı’na seçilen Tayfun Küçükoğlu, Genel Şura sonrası gerçekleşen Üye Buluşması’nın açılış konuşması vesilesi ile haziruna teşekkürlerini iletti. Tayfun Küçükoğlu konuşmasında gelecek 10 yılda geçmiş 50 yıldan daha büyük değişim olacağının altını çizerek şu sözlere yer verdi“Globalleşme ve irtibatın limitsiz gücü, öngörülemeyen olayların tesiri, sıklığı ve çeşitliliğin baş döndürücü süratle arttığı günümüzde yarınlarda başarılı olabilmek için daha çok araştırmak ve hazırlanmak; bir şeye değil, tüm değişkenlere hakim olmak zorundayız. Artık geçmiş deneyim ve bilgilerimiz ile geleceğe yönelik iddiada bulunmak yetersiz kalıyor. Küresel ölçüde ve topyekûn büyük değişimin, dönüşümün yaşanacağı, taşların yerinden oynayıp oyunun kurallarının tekrar yazılacağı süreç her gün tesirini artıracak. Bu mutlak ve harika dönüşüm periyoduna hazır olanlar ekonomik ve toplumsal alanda öne geçecek. Bu durumun ülkemize etkisinin artacağı bir gelecek bizi bekliyor. Ülkemiz bu güçlü değişimin ortasında kalacak ve çok kritik avantajlar oluşacak. Ülkemiz ve bölümümüz ismine büyük gelişim imkanları yolunda geleceğin getireceklerini vaktinde anlamalı, idrak etmeli ve yüksek irade ve disiplin ile bu sürece hazırlanmalıyız. Ezbere yahut geçmiş alışkanlıklarımızın tesiri ile yaptığımız planlamalar büyük zaaf yaratacaktır. Gelişim yolunda savrulmamak ismine daha çok araştırmalı ve hazırlanmalıyız. Bir şeye değil tüm değişkenlere hakim olmak zorundayız. Böylelikle şoklara karşı direncimizin, fırsatlara karşı kıymetlendirme kapasitemizin yükseltilebilmesi mümkün olacaktır. Türkiye İMSAD’ın bu süreçte ülkemize ve bölümümüze sorumluluğunun ve katkısının artacağına eminim.” 

Asrın felaketi zelzele gerçeği masaya yatırıldı

Türkiye İMSAD Üye Buluşması’nın konuk konuşmacısı Türkiye Sarsıntı Vakfı İdare Şurası Lideri Prof. Dr. Alper İlki, gerçekleştirdiği sunumda Türkiye’de yaşanan zelzelelerin bölgede yol açtığı hasarlara ve bina özelliklerine ait değerlendirmelerde bulundu. Sarsıntının birinci günlerinde kalabalık bir grup ve çeşitli kurum temsilcileri ile birlikte bölgede sarsıntının sebep olduğu hasar konusunda incelemeler yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Alper Birincisi; izlenimlerinin kabaca tasarım yanlışı, yanlış gereç, yanlış uygulama ve yanlış taban seçimine bağlı olduğunu belirtti. Sarsıntının büyüklüğünün yıkım açısından Anadolu tarihinin gördüğü en yüksek düzeyde olduğunu tabir etti. Gündemdeki İstanbul zelzelesinin mümkün senaryolarına ait dataları de aktaran Prof. Dr. Alper Birincisi, 2000 yılı öncesi yapılan ve sarsıntıda can kaybına yol açabilecek binalar için tekrar üretim ve güçlendirme seçeneklerinin kıymetlendirilmesi gerektiğini belirtti. İstanbul’daki tespit çalışmaları sonucunda karşılaşılacak sonuçlara nazaran ortaya çıkacak olan yıkım, tekrar üretim ve güçlendirme seçenekleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Geleceğe Yatırım Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl altıncısı gerçekleşen Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri – Özel Kesim 2022, Üye Buluşmaları’nda sahiplerini bulurken buluşmada yeni üyelere de plaketleri verildi.  

 

Türkiye İMSAD İdare Heyeti Lideri Tayfun Küçükoğlu hakkında:

1961 yılında Ankara’da doğan Tayfun Küçükoğlu, 1984 yılında İTÜ İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1988 yılında kurucu üyesi olduğu BETEK bünyesinde çeşitli vazifeler üstlenen Küçükoğlu, 1995 yılından itibaren BETEK Genel Müdürü ve İdare Heyeti Üyesi olarak faaliyetlerini yürütmektedir. BOSAD-Boya Sanayicileri Derneği’nin Kurucu Üyesidir. 2015-2017 yılları ortasında İZODER-Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İdare Şurası Başkanlığını yapmıştır. Türkiye İMSAD, Türkiye İnşaat Materyali Sanayicileri Derneği’nin İdare Şurası Başkanlığını 2020 yılından itibaren yürütmektedir.

2023-2026 Dönemi İdare Şurası Üyeleri: 

TAYFUN KÜÇÜKOĞLU                          BETEK BOYA GENEL MÜDÜRÜ

FERDİ ERDOĞAN                                  KALE KÜMESİ ŞİRKETLERİ İDARE KONSEYİ ÜYESİ

F. FETHİ HİNGİNAR                                              TÜRK YTONG İDARE KONSEYİ BAŞKANI

A. DÜNDAR YETİŞENER                        FİBROBETON İDARE KONSEYİ BAŞKANI

KENAN ARACI                                        ÇUHADAROĞLU GENEL MÜDÜRÜ

EBRU ŞAPOĞLU                                    ŞİŞECAM SATIŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

BORA TUNCER                                      SCHNEIDER ELEKTRİK TÜRKİYE, PAKİSTAN VE ORTA ASYA ÜLKE BAŞKANI

OKTAY ALPTEKİN                                  ALUFORM PEKİNTAŞ TEMSİLCİSİ

BATUHAN BESLER                                                GF HAKAN PLASTİK TÜRKİYE VE ORTA DOĞU BÖLGE BAŞKANI 

UFUK ATAN                                           TÜRK DEMİRDÖKÜM İDARE HEYETİ ÜYESİ

MEHMET TUNAMAN                           SAINT-GOBAIN RIGIPS GENEL MÜDÜRÜ

ATALAY GÜMRAH                                 ECZACIBAŞI HOLDİNG CEO’SU

ÇETİN TECDELİOĞLU                            ÇETİN CIVATA GENEL MÜDÜRÜ

TOLGA DEMİRÖZÜ                               BASF TÜRK GENEL MÜDÜRÜ

UMUT ZENAR                                       ÇİMSA GENEL MÜDÜRÜ

DR. VEYSEL YAYAN                                TÇÜD-TÜRKİYE ÇELİK ÜRETİCİLERİ DER. GENEL SEKRETERİ

MEHMET NAZIM YAVUZ                      ÇATIDER-ÇATI SAN. VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ İDARE KONSEYİ ÜYESİ 

KEMAL YILDIRIM                                  TİMDER-TESİSAT İNŞAAT MALZEMECİLERİ DERNEĞİ İDARE HEYETİ BAŞKANI

 

MURAT SAVCI                                       İZOCAM GENEL YÖNETİCİSİ VE İDARE ŞURASI ÜYESİ

CAVİT MOCAN                                       TEPE BETOPAN GENEL MÜDÜRÜ

TURGAY ÖZKUN                                   SİKA GENEL MÜDÜRÜ

ZEYNEP ECEMİŞ                                    DEKOR AHŞAP GENEL MÜDÜRÜ

PROF. DR. ECE CEYLAN BABA               TUCSA-TÜRK YAPISAL ÇELİK DERNEĞİ İDARE HEYETİ ÜYESİ

SÜLAYMAN BALIBEY                             TÜMMER-TÜM MERMER DOĞALTAŞ VE MAKİNALARI ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ Y.K. ÜYESİ

YAVUZ IŞIK                                            THBB-TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ İDARE HEYETİ BAŞKANI

BİREY BAKANAY                                    İSKİD-İKLİMLENDİRME SOĞUTMA KLİMA İML. DERNEĞİ İDARE ŞURASI ÜYESİ

SEFA TARGIT                                         AYSAD-ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN SAN. DER. İDARE ŞURASI ÜYESİ

 

2023-2026 Dönemi Kontrol Heyeti Üyeleri: 

MURAT TURAN                                     VEZİRKÖPRÜ GENEL MÜDÜRÜ VE İDARE HEYETİ ÜYESİ

ALP GÜNVARAN                                    EGE PROFİL GENEL MÜDÜRÜ

BURAK GÜRKAN                                   HİNDİSTAN, ORTA DOĞU, AFRİKA, TÜRKİYE VE ORTA ASYA BÖLGE DİREKTÖRÜ

 

MUSTAFA TOLUNAY                             HEKİM HOLDİNG HAZIR YAPI KÜMESİ GENEL KOORDİNATÖRÜ

ENDER HALİS ÖZATAY                          DOKA GENEL MÜDÜRÜ

ERHAN ÖZDEMİR                                 ODE YALITIM TİCARİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI VE İDARE ŞURASI ÜYESİ

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

hack forum muğla escort escort milas deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler istanbul escort bayanlar